Jak to začalo

Jako malí jsme se sourozenci plnili různé úkoly za bobříky a hrozně jsme se tím bavili. Když se mi pak narodily děti a přemýšlel jsem, jak je přinutit po sobě uklízet, vzpomněl jsem si právě na bobříky. Vytiskl jsem jim tedy z papíru jednoduchá kolečka s obrázky a sbírání bobříků mohlo opět začít :)

Co je náš cíl?

Napadlo nás, že s podobným problémem se potýká určitě spousta rodičů, tak bychom touto formou chtěli dostat bobříky do světa. Samozřejmě ne papírové, ale sofistikovanější formou, tedy dřevěná kolečka s gravírováním a nástěnkou, kam by se daly zavěsit. V souvislosti se sbíráním se nám osvědčila i varianta, kdy pokud dítě nasbírá všechny bobříky, dostane za to odměnu, kterou si samo předem určí. U nás zatím vede čokoláda, ale do budoucna to vidím minimálně na smartphone :)

A jak to funguje?

Naší prioritou je výchova dětí zajímavým způsobem. Za splnění jednoduchých úkolů získávají "bobříky", které pak mohou vyměnit například za sladkosti. Děti se tak učí od malička pomáhat v domácnosti a navíc ještě principům výměnného obchodu. Děti sbírají bobříky ve formě gravírovaných dřevěných koleček s obrázkem, která pak zavěsí na speciální nástěnku. Po sestavení celé kolekce pak mohou bobříky vyměnit s rodiči za sladkosti, případně jejich vysněnou hračku. Pro malé děti máme například bobříka uklízení, čištění zubů, oblékání a mnoho dalších. Pro děti školou povinné pak bobříka psaní, počítání, samostatnosti a podobné. Děti se tak nenásilnou a zábavnou formou učí základním návykům a činnostem, do kterých se jim většinou moc nechce. Za každou činnost dostanou odměnu ve formě bobříka a za několik bobříků dostanou další odměnu. Naučí se tedy navíc trpělivosti, základům obchodu a pokud máte dětí více, tak i zdravé soutěživosti.

Kdo jsme?

S podnikáním i s prací s dětmi a hlavně pro děti máme bohaté zkušenosti, ale pořád se učíme.